Pazartesi, 18 Nisan 2022 10:57

Poyraz Mühendislikten Anlamlı Bağış

Firmamız tarafından Vedat Kora İlkokuluna kitap ,oyuncak, pazıl, şapka ve atkı bağışı yapıldı. Okul Öğretmenlerinden Çimen Nesimioglu tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde Vedat Kora İlkokuluna kitap ,oyuncak pazıl, şapka ve atkı bağışında bulunduk.

Kitap ,oyuncak ,pazıl, şapka ve atkıdan oluşan koliler okul yönetimine firmamız yetkilisi Neslihan Dikici tarafında teslim edildi. Okul Müdürü Şadan Torun ve Okul Öğretmeni Çimen Nesimioglu gösterilen ilgiden dolayı firma yetkilimiz Neslihan Dikici'ye teşekkür ettiler.

Çarşamba, 13 Nisan 2022 07:21

Karamanlı Çiftçilerden Kırsal Kalkınma Destekleri Seminerine Yoğun İlgi

Poyraz Mühendislik Eğitim ve Laboratuvar Sistemleri Firma Yetkilisi Gıda Yüksek Mühendisi Neslihan Dikici eğitmenliğinde üyelerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Konu ile ilgili açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Çavaş, “Tarımda farkındalık oluşturarak bölgemizdeki tarımsal faaliyetleri arttırmak, çiftçileri yeniliklere teşvik etmek ve bu kapsamda verilen devlet destekleri hakkında üyelerimizi bilgilendirmek amacıyla bu eğitimi düzenlemiş bulunmaktayız.

Sizler için faydalı olacağını umut ediyorum’’ dedi. Eğitmen Neslihan Dikici tarafından Tarım Kırsal Kalkınma Desteklerine (TKDK) ilişkin detaylı bilgi aktarımı ile eğitim son buldu. Eğitimin sonunda soru-cevap bölümüne geçilerek katılımcıların soruları cevaplandı.

Salı, 11 Şubat 2014 07:20

"Projeleriniz, AB Destekleriyle Yatırıma Dönüşüyor!"

AB, aday ülkeleri katılım öncesinde desteklemek ve işletmeleri Avrupa standartlarında üretim yapar düzeye getirmek amacıyla ülkemizdeki öncelikleri ve İhtiyaçları tespit etmiştir. İlk etapta 20 il belirlenmiştir ve Konya bu 20 il içerisinde tüm tedbirlerden faydalanabilmektedir. İkinci etapta il sayısı 42'ye çıkarılmıştır ve Konya hala tüm tedbirlerden hibe alabilmektedir.

Projeler kapsamında IPARD programı kapsamında süt hayvancılığı, et hayvancılığı (besicilik), süt ve et işleyen tesisler, kesimhaneler, soğuk hava depoları, balıkçılık, kırsal turizm tesisleri, tıbbi aromatik bitkilerin üretilmesi ve işlenmesi, arıcılık, süs bitkilerinin yetiştirilmesi konularında yapılan yatırımlar desteklenmektedir. Hibe oranları %50 ile %65 arasında değişmektedir. Yatırımlar KDV'den muaftır.

Tabii bu hibelerden yararlanabilmek isteyen işletmeler için zorlu bir prosedür var. İşte bu noktada devreye bu konuda danışmanlık veren firmalar giriyor. Bu firmalardan Poyraz Mühendislik firmasının profesyonel ekibi sizin adınıza tüm bu işlemleri takip ediyor. Konu hakkında bilgi aldığım firma sahibi Neslihan Dikici "firmamız tarafından hazırlanan IPARD projesi başvurularının tümü kabul görmüştür. Şu ana hazırladığımız projelerimizde Konya, Karaman, Aydın ve Aksaray İllerinde toplam yatırım tutarı yaklaşık 33 milyon TL olan proje başvurusu yapılmıştır. Bu tutarın yaklaşık 10 milyon TL'si yatırımcılarımıza hibe olarak ödenmiştir. Firma geleneğimiz bozulmadan Kasım ayında başvuruları tamamlanan 11. çağrı döneminde hazırlayıp başvurusunu yaptığımız IPARD projelerinin de tamamının kabul edilmesi halinde ödenen hibe tutarı 20 milyon TL'ye ulaşacaktır."dedi.

KonyaLIFE [Kasım-Aralık Sayısı]